Seyahate Çıkarken Bunlar Aklınızda Bulunsun
  1. Anasayfa
  2. Seyahat Tavsiyeleri

Seyahate Çıkarken Bunlar Aklınızda Bulunsun

0

Bir seyahate çıkmadan önce bir çok hazırlık yapmak gerekir, yanınıza alınacak veya alınmayacak eşyalar, valiz hazırlamak gibi bir çok ayrıntıyı sizler için derledik. Tavsiyelerimiz burada:

Fotokopiler
Pasaport, Kimlik, Banka Ratları ve diğer önemli evraklarınızın fotokopilerini çekin. bir kopyasını yanınıza alın veya mailinizde bulundurun.

Bavul Hazırlamak
Bavulunuzu tamamen doldurmayın. Alışveriş için yer bırakmayı unutmayın. Giysilerinizi rulo yaparsanız daha az yer kaplar. Minimal bavul hazırlama tekniklerini araştırın.

Telefon (sim kart)
Operatörünüz ile görüşerek yurt dışında kullanım haklarınızı kontrol edin. Gerekirse konuşma ve internet paketi alın. Tatil dönüşü yüksek faturalarla karşılaşmayın

Akışkan Ürünler
Duş Jeli, Şampuan, Krem gibi akıcı ürünlerin kapakları açılırsa bavul içindeki eşyalarınıza zarar verebilir. Bunları streç ile sararak yerleştirin.

Küçük Çanta
Yanınızda mutlaka bir küçük çanta bulundurun. Pasaport, Yedek giysi, şarj aleti gibi anlık ihtiyaçlarınızı taşırsınız.

Dikkatli Olun
Pasaport, Cüzdan, Telefon ve kredi kartları gibi önemli eşyalarınızı valizinizde taşımayın. Her an göz önüde bulundurun.

Seçenekler / Opsiyonlar
Alışveriş, turlar, Yemek veya hediyelik eşya seçeneklerini araştırın. Fiyat / Kalite performansını karşılaştırarak size en uygun yeri bulmaya çalışın.

Döviz İşlemleri
Para bozdurma işlemlerinde dikkatli olun, Ek Komisyon ve kur farklarını kontrol edin.

Kredi Kartı
Kredi kartlarınızın yurt dışı kullanımına açık olduğundan emin olun. Limit ve uygunluğu kontrol edin.

Mobil uygulamalar
Özellikle Onbato mobil uygulamasını mutlaka indirin. Diğer konum uygulamalarının internetsiz haritalarını mutlaka yükleyin.

Şarj Aletleri
Özellikle cep telefonu, kamera ve bilgisayar şarj aletlerinizin sağlık durumlarını kontrol edin. Pahalı seçeneklere maruz kalmayın.

Araştırın
Gideceğiniz yer hakkında sizden önce gidenlerin tavsiye ve yorumlarını mutlaka inceleyin (bks. onbato/tavsiyeler)

Liste yapın
Tatil eşyalarınızı ve tatilde yapmak istediklerinizin bir listesini yapın. Seyahatiniz esnasında mutlaka süpriz ziyaretleriniz veya gezileriniz olur ancak belirli bir plana uymak tatilinizi daha organize yapmanızı sağlar.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir