Kızılçukur Vadisi Kamp Alanı (Ücretsiz)
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Kızılçukur Vadisi Kamp Alanı (Ücretsiz)

0

Güneşin doğuşu ve batışının en güzel izlenildiği yerlerden biri olan Kızılçukur Vadisi, unutulmaz bir kamp deneyimi yaşamak isteyenlerin tercih ettiği noktaların başında geliyor. Vadi boyunca çadır kampı atabileceğiniz yeterince düzlük mevcut. Dilerseniz biraz yüksekte bir yerlere çadırınızı kurabilir ve sabaha uyandığınızda çadırınızın fermuarını açarak muhteşem bir gün doğumuna tanıklık edebilirsiniz. Elbette aynı şekilde gün batımını da büyük bir hayranlıkla seyre doyabilirsiniz. Kızılçukur Vadisi, bölgedeki popüler yürüyüş rotaları olan Çavuşin ve Güllüdere rotalarına iyi bir ulaşım bağlantısına sahip. Bu rotlardan birini yürüyebilir, etrafın panoramik manzaralarını bir bir fotoğraflayabilirsiniz.

Kızılçukur Vadisi aynı zamanda sıcak hava balonlarını izleyebileceğiniz iyi noktalardan biridir. Vadi çevresinde ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz farklı konseptte birkaç kafe yeri bulunmaktadır. Buralardan WC, elektrik, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Aracıyla gelenler cüzi bir otopark ücreti dışında kamp için herhangi bir ödeme yapmayacaklardır. Kamp süreniz boyunca yürüme mesafesindeki tarihi kiliseleri de görmenizi tavsiye ederiz.

Kızılçukur Vadisi’ne Ortahisar’dan tabelaları takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Nevşehir, Uçhisar, Göreme ve Ürgüp’ten de her gün düzenli olarak minibüsler çalışmaktadır. Aracıyla gelecek olanlar için vadi çevresindeki kafelerin otopark alanları mevcut olup ücretlidir.

Kamp Olanakları: Vadi çevresinde kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Buralardan WC, elektrik yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz. Otopark ücreti 10 TL.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir