Kaya Camping
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Kaya Camping

0

Göreme’ye 3 km mesafede muhteşem bir vadi manzarasının hâkim olduğu noktada bulunan Kaya Kamping çadır ve karavan kampı yapılabilen yerlerden biridir. Tesis, Aynalı Kilisesi’ne birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Etrafı vadi boyunca yürüyüş yapabileceğiniz tüm rotalara iyi bir ulaşım bağlantısı sunmakta. Kamp alanı ise yüksek bir tepede, geniş bir arazi üzerinde çam ağaçları ile çevrili oldukça havadar bir yerde bulunmaktadır. Çadır ve karavan için yeterince geniş alan mevcut. Buranın en güzel yanı da, sabah gün doğamadan havalanan sıcak hava balonlarını geniş açıyla görebileceğiniz bir yerde olmasıdır.

Tüm ortak kullanım alanları temiz ve 24 saat sıcak su bulabilmek mümkün. Ayrıca birkaç günlük konaklamalarınızda kirlenen elbiselerinizi tesisin ücrete dâhil sunduğu çamaşır makinesi ile yıkayabiliyorsunuz. Yeme içme ihtiyaçlarınızı da yine tesisin kendi restoranından karşılayabilmeniz mümkün. Tesisin kendine ait özel bir havuzu bulunuyor. Burada gün ortası sıcaktan kaçıp havuzda serinleyebilir, doğanın verdiği huzur ile keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Dilerseniz çevredeki gezilecek yerleri dolaşabilir ve birbirinden güzel kareler yakalayabilirsiniz. Kaya Kamping, bölgedeki bazı önemli turistik yerlere yürüme mesafesindedir.

Kamp alanı Göreme ile Ortahisar yolu üzerinde kalıyor. İki güzergâh arası her gün sık aralıklarla minibüsler çalışmaktadır. Kendi araç veya karavanıyla gelecek olanlar Nevşehir-Ürgüp yolunu kullanarak Ortahisar kavşağından Göreme istikametine dönerek ulaşımlarını sağlayabilir.

Kamp Olanakları: WC, duş, elektrik, 24 saat sıcak su, Wi-Fi, ortak kullanımlı mutfak alanı, bahçe ve dinlenme alanı, havuz ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama kişi başı 60 TL.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir