Kapadokya’nın Kokusu
  1. Anasayfa
  2. Coğrafya

Kapadokya’nın Kokusu

0

Kapadokya’da duyularınızı büyüleyen şeylerden biri de Kapadokya’nın kokusudur. Kapadokya’daki kil, çevresinde bulunan seramik atölyeleri tarafından el üstünde tutulmaktadır. Uzmanlar rehberliğinde kendi ellerinizle çömlek yapmak için burada biraz zaman harcayın. Islak kilin baş döndürücü kokusu, parmaklarınızdaki doku ve çömlekçi çarkının ritmi, hızlı ve faal modern dünyamızda kaybetmiş olduğumuz ilkel heyecanı uyandırmaktadır

Türk baharatlarının ve otlarının kullanımından doğan aroma dansıyla dolu olan hava, Türk mutfağının kokuları ile doludur. Kapadokya, baharda havayı harika bir parfümle dolduran endemik aromatik bir ağaç olan iğdeye (Flos elaeagni‘ye) ev sahipliği yapmaktadır. Bu kokuların baştan çıkarıcılığının bolluğuna, her zaman mevcut olan taze demlenmiş Türk kahvesi ile çayın kokusu ve Türk misafirperverliğinin ayırıcı özelliği de eklenmektedir. 

Tüf Manzarası

Geniş bir evrendeki insanlar olarak, bazen kendi dünyamızın çok tanıdık olduğunu düşünüyoruz, orada daha başka neler olabileceğini ise merak etmiyoruz. Sıradan rutinlere kapılmış olsak da değer verebileceğimiz ve tutabileceğimiz özel anlarla hala keşfedilmeyi bekleyen mücevherler de vardır. Kapadokya, gezegenimizi terk etmeden önce geride bırakmanıza izin veren bu yerlerden biridir. Bir şans verildiği takdirde, bu topraklar sizi kesinlikle macera ve gizem duygusuyla dolduracaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir