Kapadokya Yürüyüş Yolları
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Kapadokya Yürüyüş Yolları

0

Kapadokya Trekking Parkurları

Doğa Yürüyüşü Nedir?
Modern dünyamızda en büyük sorunlarımızdan birisi, sağlık için spor yapamamamız. Yürüyen merdivenler ve asansörler dahil gündelik yaşamımızın her alanında basit sporları bile yapmamamamızı sağlayacak kolaylıklar mevcut.


Peki ya Trekking?
Her yaştan bireyin rahatlıkla yapabileceği bu spor özellikle ülkemiz coğrafyasında keyif alınarak yapılabileceği bir branştır.
Güney Afrika Kökenli olan bu kelime “göç etmek” anlamına geliyor. Medeni toplumlarda İzcilik kavramının gelişmesi ile birlikte “doğa yürüyüşü” adıyla gündelik hayatımıza dahil oldu.

Kapadokya’da Doğa Yürüyüşü
Oluşum şekli açısından volkanik bir yanardağın küllerinden oluşan Kapadokya, bin yıllar içerisinde doğanın ve insan eliyle yapılmış aşınmaların sonucunda muhteşem bir manzaraya sahip oldu. Ve Trekking severler içinde muhteşem manzarası, doğa ve tarihin iç içe geçtiği rotaları ile sizleri bekliyor.

Kapadokya Trekking alanları
Kapadokya bölgesinde sayısız trekking parkuru oluşturulabilir. Turizmin gelişmesi ile birlikte bölgedeki bir çok organizasyon şirketi ve seyahat acentası ile birlikte doğa derneklerinin zaman içerisinde gelenekselleştirdiği rotalar mevcuttur. Bağlıdere vadisi, Güvercinlik vadisi, Zemi vadisi, Görkündere vadisi, Kızılçukur vadisi, Güllüdere 1 ve Güllüdere 2 vadileri, Gomeda vadisi, Meskendir vadisi, Üzengi vadileri, Çat vadisi, Fırınsama vadisi, Balkandere vadisi, Ihlara vadisi ve manastırlar vadisi en popüler rotalardır.

Ayrıntılı bilgi almak ve yürüyüş turlarına katılmak için aşağıdaki Vadileri mutlaka inceleyin

1 Aşk Vadisi
2 Beyaz Vadi
3 Kılıçlar Vadisi
4 Kızılçukur Vadisi
5 Güvercinlik Vadisi
6 Ihlara Vadisi
7 Devrent Vadisi
8 Çat Vadisi
9 Meskendir Vadisi
10 Gomeda Vadisi
11 Güzelyurt Vadisi

Vadi Trekking (doğa yürüyüşü) turları düzenleyen firmalar ve acenteler için tıklayın…

Vadiler hakkında bütün ayrıntılar bu yazımızda:
https://onbato.com/index.php/2022/10/10/kapadokya-vadileri-trekking-rotalari/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir