Güvercinlik Vadisi Kamp Alanı (ücretsiz)
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Güvercinlik Vadisi Kamp Alanı (ücretsiz)

0

Göz alabildiğine geniş bir vadi ve vadi ortasında beliren Uçhisar Kalesi’ni görebileceğiniz bir noktada çadır kampı atmak sizce nasıl olurdu? Uçhisar beldesine yürüme mesafesinde bulunan Güvercinlik Vadisi adı gibi güvercinlerle özdeşleşmiş, yaz-kış birbirinden güzel kareler yakalayabileceğiniz manzaralara ev sahipliği yapan bölgedeki en iyi ücretsiz çadır kampı atabileceğiniz yerlerden biridir. 4 km’lik yürüyüş yolunu da kapsayan vadide yürüyüşe başlamadan önce Uçhisar’da yiyecek ve içeceklerinizi sırt çantanıza doldurabilir ve etrafı keşfetmeye başlayabilirsiniz. Vadi çevresi geniş düzlüklere sahiptir. Gözünüze hoş gelen bir manzaraya karşı çadırınızı kurabilir, güvercinlerin kanat sesleri eşliğinde güneşi batırabilirsiniz.

Bölgenin tüm doğal kaya oluşumlarını burada da görebiliyorsunuz. Sıcak hava balonlarını izleyebilir, gün batımı ve doğuşuna şahit olabilirsiniz. Muhtemelen sosyal medyada nazar boncuklu ağaca da rastlamışsınızdır. O meşhur ağacı da burada görebilmek mümkün. Daha çok fotoğrafçılara hitap eden Güvercinlik Vadisi, ziyaretçilerine güzel kareler yakalayabilecekleri manzaralar sunuyor. Kamp öncesi Uçhisar merkezindeki büfe veya marketlerden tüm yiyecek ve içeceklerinizi satın alabilir ve kaleyi çevreleyen geniş düz vadide dilediğiniz yere çadırınızı kurabilirsiniz.

Uçhisar’a Nevşehir başta olmak üzere çevre ilçe merkezlerinden her gün düzenli olarak minibüsler çalışmaktadır. Kendi aracıyla gelecek olanlar ise Nevşehir’in tüm her yerinden tabelaları takip ederek Uçhisar’a ulaşımlarını sağlayabilirler. Aracınızı Uçhisar’da park edebiliyorsunuz.

Kamp Olanakları: Güvercinlik Vadisi Uçhisar beldesine yürüme mesafesindedir. Uçhisar merkez inde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz büfe, market, fırın ve restoran gibi yerler bulunmaktadır. Buralardan WC, elektrik yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir