Güllüdere Vadisi Kamp Alanı (ücretsiz)
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Güllüdere Vadisi Kamp Alanı (ücretsiz)

0

Çavuşin ve Göreme arasında yer alan ve yaklaşık 4 km’lik bir alanı kapsayan Güllüdere Vadisi, bölgedeki en güzel yürüyüş rotalarına, volkanik kaya oluşumlarına ve tıpkı Güvercinlik Vadisi’nde olduğu gibi çok sayıda güvercinlere ev sahipliği yapan bir yer. Vadi boyunca birbirinden farklı kaya oluşumlarını seyre doyarken, güzel kareler yakalayabileceğiniz manzaraları da kaçırmak istemeyeceksinizdir. Dilerseniz vadide bulunan işletmelerden bir ATV kiralayarak da çevreyi keşfedebilirsiniz.

Kamp atmayı düşünenler için vadi boyunca geniş düzlük alanlar bulunmaktadır. İhtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birkaç farklı kafe yeri bulunmakta. Buralarda sabah kahvaltısı yapabileceğiniz gibi öğlen ve akşam yemeğinizi de yiyebilirsiniz. Yaz aylarında kimi yürüyüş grupları burada gece yürüyüşleri de yapmakta. Gün doğumunun en güzel izlenebildiği sayılı yerlerden biri olan Güllüdere Vadisi, devasa Göreme Tarihi Milli Parkı’nın tam merkezinde her yere kolay ulaşımı olan ve günün her saatini dolu dolu geçirebileceğiniz zenginlikte bir yerdir.

Buraya en kolay ulaşım Göreme üzerinden yapılmaktadır. Göreme merkezinden vadiyi gösteren tabelalar mevcuttur. Ayrıca Çavuşin köy merkezinden cami ve mezarlığı geçtikten sonra Güllüdere Vadisi tabelalarını takip ederek de ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Kamp Olanakları: Vadi çevresinde kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Buralardan WC, elektrik yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir