Devrent Vadisi Kamp Alanı (ücretsiz)
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Devrent Vadisi Kamp Alanı (ücretsiz)

0

Burası meşhur deve şeklindeki peri bacasının ve Meryem Ana siluetinin olduğu bölgedir. Devrent Vadisi, Ürgüp ve Avanos yolu üzerinde Aktepe Köyü’ne 2 km mesafede yer alan herkese açık, ücretsiz bir şekilde gelip yürüyüş yapıp kamp atabileceğiniz bir yer. Çevredeki diğer tüm vadiler gibi burası da olağanüstü manzaralar sunan devasa geniş bir arazi üzerinde yer alıyor. Etrafta ziyaret edebileceğiniz peri bacaları ve doğayla bütünleşip ortamın keyfini çıkarabileceğiniz yürüyüş yolları bulunmaktadır.

Kamp atacaklar için vadi çevresinde geniş düzlük alanlar bulunmaktadır. Ancak ihtiyaçlarınızı henüz buraya gelmeden önce karşılamanız gerekiyor. Çünkü hediyelik eşya satıcıları dışında başka hiçbir kafe ve restoran yeri bulunmamakta. Burası yaz aylarında pek çok tur otobüsünün de geldiği yerlerden biridir. Özellikle hafta sonları bir hayli kalabalık oluyor. Fakat gün sonuna doğru bu kalabalık çekilip yerini güzel bir sessizliğe bırakmaktadır.

Devrent Vadisi’ne Ürgüp veya Avanos yönünden ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Nevşehir’den gelecek olanlar otogardan bu iki ilçeden birine giden minibüslere binebilir ve ardından Devrent Vadisi istikametinde giden bir başka minibüse aktarma yaparak ulaşımlarını sağlayabilirler. Kendi araçlarıyla gelecek olanlar her iki ilçeden de ulaşımını kolaylıkla sağlayabilirler. Yol üzerinde vadiyi gösteren tabela bulunmakta olup ayrıca otopark yerleri de bulunmaktadır.

Kamp Olanakları: WC, duş ve elektrik gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir