Aşk Vadisi Kamp Alanı (ücretsiz)
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Aşk Vadisi Kamp Alanı (ücretsiz)

0

Göreme’ye 5 dakikalık sürüş mesafesinde, etrafı geniş bir vadi ve peri bacaları ile çevrili olan Aşk Vadisi, güzel panoramik manzaraların bolca olduğu noktalardan biridir. Bu güzel manzaralara karşı kahvaltı veya diğer öğün yemeklerinizi yiyebileceğiniz birkaç restoran bulunmakta. Bununla birlikte sıcak-soğuk içeceklerinizi yudumlayabileceğiniz birkaç kafeterya da bölgede gezintiye çıkarken yorulup soluklanabilmeniz için imdadınıza yetişiyor. Vadi boyunca peri bacalarını görebilir, Salıncak Kafeye gelerek buradaki salıncakta sallanıp manzaranın, sessizliğin ve doğanın verdiği sükûneti fazlasıyla yaşayabilirsiniz.

Aşk Vadisi geniş bir düzlüğü kapsadığı için etrafta çadır kurabileceğiniz yerler bolca bulunuyor. Ancak vadi boyunca yeterince gölgelik alan yok. Bu nedenle özellikle yaz aylarında güneşe fazlasıyla maruz kalabilirsiniz. Kamp öncesi tüm ihtiyaçlarınızı vadi girişinde bulunan kafe ve restoranlardan karşılayabilirsiniz.

Aşk Vadisi’ne ulaşım Göreme-Uçhisar yolu üzerinden sağlanıyor. Uçhisar’dan yola çıkıp Göreme’ye giderken Adnan Menderes Caddesi kavşağından Aşk Vadisi tabelasını takip ederek kamp alanına gelebilirsiniz. Toplu taşıma araçları ise buraya gitmiyor. Uçhisar’dan bir taksi ile kolay ve hızlı bir şekilde gelmek en ideal ulaşım alternatifidir.

aşk vadisi kamp alanı

Kamp Olanakları: Vadi çevresinde kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Buralardan WC, elektrik yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir