Areni Cappadocia
  1. Anasayfa
  2. Gece Kulüpleri

Areni Cappadocia

0

Hadi hep birlikte 5500 yıl öncesinde olduğumuzu hayal edelim. Günümüz Ermenistan sınırları içerisinde “ARENİ” adında bir ibadet ve yerleşim yeri olan ve geniş bir alana yayılmış mağara kompleksinde yaşıyor olalım. Tek parça hayvan derisinden bilinen en eski ayakkabıyı yapalım, samandan en eski eteği ve buna benzer ilkleri. Gelelim bizim için en önemli noktaya. İlkel kap kacaklarda arpa, buğday, kayısı vb gıdaları saklayıp, tüketelim ve yer yüzünde bilinen ilk “ŞARABI” üretelim. 

Restoranımızla ilgili isim çalışması sırasında “ARENİ” karşımıza çıktığında hiç düşünmeden; işte bu dedik! Tıpkı “ARENİ MAĞARASINDA” olduğu gibi aynı heyecanla ilk defa yudumlar gibi şarabımızı yudumladık. Uzun yıllardır tutkuyla yapıyor olduğumuz yemeklerimizi sanki ilk defa yapıyor gibi tadına baktık. Areni Cappadocia ekibi olarak amacımız; Anadolu mutfağının en lezzetli örneklerini yine bu topraklara ait şaraplarla sunup, misafirlerimizin hafızalarında yer edecek unutulmaz bir kompoizsyon yaratmak. Afiyet olsun.

Yemeklerimize aroma katmak amacıyla kullanılan taze ve kuru meyveler (ayva, erik, elma ve kayısı), baharatlar (tarçın, zencefil, karanfil ve safran), kuru yemişler (kuru üzüm, badem, fıstık ve ceviz),
Osmanlı döneminde damak tadımızın bu yönde gelişmesini sağlayan Osmanlı mutfağının vazgeçilmez ürünlerinden olmuştur.

Rezervasyon:


 Tevfik Fikret Cad. No:9 Ürgüp

 Telefon. +90 384 341 2414 – Mobil +90 549 452 0050

 info@arenicappadocia.com

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir